top of page

Overleg met de studenten (sponsorship) commissie

  • Foto van schrijver: Wij Steunen Kenia
    Wij Steunen Kenia
  • 17 uur geleden
  • 2 minuten om te lezen

Een van de overleggen op de Mwerenischool is geweest met de commissie die gaat over het selecteren en begeleiden van leerlingen die een vervolgopleiding mogen gaan volgen.

De commissie bestaat uit vertegenwoordigers van leerkrachten, schoolbestuur en ouders.

Wij zijn erg tevreden met de professionaliteit waarmee deze commissie werkt.


Onderstaande foto is genomen tijdens de vergadering met een delegatie van leerkrachten en directeur (op de foto mr. Paul, Ezekiel en Puya Mangale (dir) zitten naast Tijmen, Marion en Marlies). De overige vergaderingen (waaronder die van de sponsorships studenten/leerkrachten) waren eveneens in dit lokaal.


De commissie bedankt WSK voor de 32 studenten die momenteel een vervolgopleiding volgen: 2 studenten studeren aan de universiteit, 17 aan een high school, 8 zitten op college, 4 op een vakopleiding en 1 student speciaal onderwijs ivm een handicap. De voortgang wordt goed bewaakt door de sponsorship commissie.

Zo is gebleken dat de high school studenten niet allemaal goede resultaten behalen. Ze krijgen nu bijles in hun vakanties op de MWerenischool, o.a. van een van de universiteitsstudenten. Hiermee voldoet hij dan ook aan een gestelde voorwaarde voor deelname aan het programma: give back to the community. Hij geeft nu tijd en kennis door, anderen kunnen hun vakmanschap of geld geven. Een mooie doelstelling.


De high school studenen worden door de commissie bezoht op hun high school. Bij 2 waarschuwingen (na slechte resultaten) moeten ze stoppen met hun studie


Er zijn duidelijke stappen die ondernomen worden om de juiste leerlingen te selecteren:

Gelijk aantal jongens en meisjes, beste resultaten van het laatste examen (junior school examen), 1 student per familie, komend uit een arme familie.

Voorafgaand vindt er een vergadering plaats waarin ouders, studenten, leerkrachten en comite leden aanwezig zijn om bovenstaande criteria per leerling door te nemen.

Iedereen is blij met deze open communicatie en het streven is dan ook om geen uitval meer te krijgen bij de geselecteerde leerlingen, omdat ouders en leerlingen erg gemotiveerd zijn.


Als droom gaf de commissie desgevraagd aan WIj Steunen Kenia door, zou het hebben van een vakopleiding op de grond van de Mwerenischool geweldig zijn. De oudervertegenwoordiger beaamde dit: kinderen hoeven niet ver mee van huis hiervoor en kunnen thuis blijven wonen. Dit scheelt ook enorm in de kosten voor WSK, omdat er geen inwonend tarief hoeft te worden betaald.

Het is een logisch vervolg op de aanwezigheid van de tweejarige junior school, die al aanwezig is. Met de vocanional school kan een diploma als o.a. kapper, naaister, timmerman, loodgieter, metselaar worden verkregen.

WSK geeft aan dat dit een mooi nieuw idee is en zal nagaan of dit haalbaar is. Er zal in ieder geval een samenwerking moeten komen met de overheid, zoals ook is gebeurd met het waterproject.




Ā 
Ā 
Ā 

Opmerkingen


Subscribe Form

Thanks for submitting!

RSIN: 813739160

  • Facebook
  • Instagram

©2020. Met 🧔 ontworpen door Wij Steunen Kenia

bottom of page